Yukarı Dudullu Mahallesi Necip Fazıl Bulvarı Keyap Sanayi Sitesi B2 Blok No:44/26 Ümraniye-İstanbul TÜRKİYE
tren

Softec Sars Cov-2 (Covid-19) Antigen Test Kit (Oropharengeal/Nasal Swab)

Softec Sars Cov-2 (Covid-19) Antigen Test Kit (Oropharengeal/Nasal Swab)

Perakende Satışımız Yoktur. Satışlarımız sadece Sağlık Kurumlarınadır. 

Softec Sars Cov-2 COVID-19 Hızlı Antijen  Test kitleri, sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından COVID-19 olduğundan şüphelenilen bireylerden alınan nazofaringeal swab ve orofaringeal swabdaki SARS-CoV-2 nükleokapsid antijenlerinin kalitatif tespiti için tasarlanmış bir lateral akış test kitidir.

Softec Antijen Hızlı test kiti nasıl kullanılır?

Sonuçlar, SARS-CoV-2 nükleokapsid antijeninin tanımlanması içindir. Antijen genellikle enfeksiyonun akut fazı sırasında nazofaringeal sürüntü ve orofaringeal sürüntüde tespit edilebilir. Pozitif sonuçlar viral antijenlerin varlığını gösterir, ancak enfeksiyon durumunu belirlemek için hasta öyküsü ve diğer tanı bilgileri ile klinik korelasyon gereklidir.

COVID-19 Antijen Hızlı Test Kaseti, özel olarak eğitilmiş ve in vitro tanı prosedürlerine tabi tutulmuş eğitimli klinik laboratuvar personeli tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Hakkında

Yeni koronavirüsler (SARS-CoV-2) β cinsine aittir. COVID-19 akut solunum yolu enfeksiyöz bir hastalıktır. İnsanlar genellikle duyarlıdır. Şu anda, yeni koronavirüs ile enfekte olan hastalar, enfeksiyonun ana kaynağıdır; asemptomatik enfekte kişiler de bulaşıcı bir kaynak olabilir. Mevcut epidemiyolojik araştırmaya göre, kuluçka süresi 1 ila 14 gündür, çoğunlukla 3 ila 7 gündür. Ana belirtiler ateş, yorgunluk ve kuru öksürüktür. Birkaç vakada burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı, kas ağrısı ve ishal bulunur.

Prensip

COVID-19 Antijen Hızlı Test Kaseti, çift antikor-sandviç tekniği prensibine dayanan bir immünolojik testtir. COVID-19 Antijen Hızlı Test Kaseti, sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından COVID-19 olduğundan şüphelenilen hastalardan alınan burun sürüntüsündeki SARS-CoV-2’den nükleokapsid antijeni tespit etmek için tasarlanmıştır.

Test sırasında, bir numune kapiler hareketle yukarı doğru hareket eder. Örnekte varsa SARS-CoV-2 antijenleri, antikor konjugatlarına bağlanacaktır. Bağışıklık kompleksi daha sonra önceden kaplanmış SARS-Co-2 nüklenokapsid protein monoklonal antikoru tarafından zar üzerinde yakalanır ve test çizgisi bölgesinde pozitif bir sonucu gösteren görünür bir renkli çizgi belirir. SARS-CoV-2 antijenlerinin yokluğunda, test çizgisi bölgesinde negatif sonucu gösteren renkli bir çizgi oluşmayacaktır.

Prosedürel bir kontrol olarak hizmet etmek için, kontrol çizgisi bölgesinde her zaman uygun miktarda numune eklendiğini ve membran fitilinin oluştuğunu gösteren renkli bir çizgi görünecektir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: